Ta strona internetowa nie jest obsługiwana przez Internet Explorer. Zalecamy korzystanie z innej przeglądarki (np. Edge, Chrome, Firefox, Safari lub podobnej), aby zapewnić prawidłowe działanie strony.

Standardy czy praktyka - Co decyduje o wyborze terapii pacjenta chorującego na otyłość? Czym różnią się standardy leczenia otyłości od stanowiska ekspertów? Jak wybrać optymalną terapię?

Otyłość

Gospodarz cyklu – prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska

„Otyłość jest złożoną chorobą przewlekłą, w której nieprawidłowa lub nadmierna ilość tkanki tłuszczowej powoduje pogorszenie stanu zdrowia, zwiększa ryzyko wystąpienia długotrwałych powikłań i zmniejsza długość życia”. Ta definicja pojawiła się w wydanych w 2020 r. standardach Obesity Canada, które jako wynik 3 letniej pracy 62 osobowego zespołu ekspertów precyzyjnie opisują zasady diagnostyki, terapii otyłości koncentrując działania zespołu terapeutycznego na potrzebach pacjenta. Czy kanadyjskie standardy znajdują zastosowanie w Polskiej praktyce? O tym i innych ważnych dla problemu otyłości tematach dyskutują President Obesity Canada prof. David Lau i Prezes Polskiego Towarzystwa leczenia Otyłości prof. Paweł Bogdański.


NovoBot - Twój wirtualny pomocnik