Ta strona internetowa nie jest obsługiwana przez Internet Explorer. Zalecamy korzystanie z innej przeglądarki (np. Edge, Chrome, Firefox, Safari lub podobnej), aby zapewnić prawidłowe działanie strony.

I Kongres Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości

Otyłość

Podczas kongresu będą zaprezentowane liczne sesje przeznaczone nie tylko dla lekarzy różnych specjalności, ale również zespołów terapeutycznych (pielęgniarek, fizjoterapeutów, dietetyków, psychologów) oraz wszystkich zainteresowanych problemem choroby otyłościowej w Polsce.

Niepokojące wyniki badań wskazują, że otyłość u większości chorych nie jest rozpoznawana, a zatem nie jest także leczona. Zaledwie niewielki odsetek chorych jest leczony zgodnie z obecnym stanem wiedzy medycznej, a od większości chorych oczekuje się „samouleczenia” w wyniku tzw. odchudzania, co nie tylko nie przynosi korzystnych efektów, ale wręcz jest szkodliwe i prowadzi do dalszego postępu choroby otyłościowej. Oczywistym jest zatem, że umiejętność rozpoznawania i leczenia otyłości staje się koniecznością.


Komitet organizacyjny:
prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański
prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska
dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł
dr hab. n. med. Monika Szulińska
dr n. o zdr. Matylda Kręgielska-Narożna
dr n. med. Marta Walczak


Komitet naukowy:
Przewodniczący - prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański
Wiceprzewodniczący - prof. dr hab. n. med. Lucyna Ostrowska
Wiceprzewodniczący - prof. WIMIL dr hab. n. med. Mariusz WyleżołRejestracja na wydarzenie oraz plan konferencji: https://ptlo.org.pl/kongres_ptlo

NovoBot - Twój wirtualny pomocnik